בוטוקס

בקבוקון של בוטוקס או דיספורט

את השם בוטוקס בוודאי כבר שמעתם פעם או פעמיים בעבר.. אז מה זה בוטוקס? מה הוא עושה לעור ומבנה הפנים? האם ניתן להשתמש בו גם לצרכים נוספים? אז נתחיל מהתחלה בצורה מסודרת:

בוטוקס או... טוקסין הבוטולינום?

בוטוקס הוא למעשה השם מסחרי לטוקסין הבוטולינום A, החומר הפעיל. בשוק הישראלי שולטות שתי חברות המייצרות בוטולינום טוקסין – אלרגן האמריקאית  ("בוטוקס") ואיפסן הצרפתית ("דיספורט"). שני המוצרים זהים מבחינת יעילות ובטיחות, שניהם איכותיים מאוד ובעלי אישור משרד הבריאות הישראלי, רשות הבריאות האירופאית וה FDA האמריקאי.

מה עושה טוקסין הבוטולינום?

מדובר ברעלן המופק ע"י חיידק בשם Clostridium botulinum. הרעלן מחליש את פעילות השריר עליו הוא עובד. השימוש בבוטולינום טוקסין A נפוץ במספר תחומי רפואה, ביניהם נוירולוגיה, איזון כאב, טיפול בתסמונת השלפוחית הרגיזה, וכמובן בתחום הרפואה האסתטית.
חשוב לציין שריכוזי חומר הבוטוקס שאנו מזריקים נמוכים מאוד ואינם מזיקים, אך עדיין גורמים להיחלשות השריר אליו מוזרקים ובכך קמטי ההבעה הנוצרים ע"י השריר נעלמים.

לאן מזריקים בוטוקס?

לפי הספרות המקצועית, המקומות הקלסיים אליהם מזריקים בוטוקס הם המצח (מחיקת קמטי מצח), בין הגבות (אזור "הגלבלה" – מחיקת קמטי "כעס"), ובצידי העיניים (מחיקת קמטי "רגלי עורב" או לשם אפקט הרמת גבה).
ישנם מקומות נוספים אליהם ניתן להזריק בוטוקס או דיספורט, באופן וירטואלי כמעט לכל אזור הפנים או הצוואר.

כיצד מתבצעת ההזרקה?

ריכוזים מדודים בקפידה של טוקסין הבוטולינום (בוטוקס או דיספורט) מוזרקים לתוך השריר אותו רוצים להחליש (אזור המצח, בין הגבות וצידי העיניים בעיקר). ההזרקה מתבצעת בעזרת מחט עדינה מאוד (30 ג'י) וכמעט שאינה מורגשת. בשל כך בדרך כלל  אין צורך באלחוש מקומי לפני ההזרקה אך ניתן לאלחש במידה וקיים חשש מהדקירה.
הפרוצדורה אורכת מספר דקות בודדות.

מתי רואים את אפקט החומר?

את אפקט מחיקת הקמטים מתחילים לראות לאחר כ 4-5 ימים. אפקט מלא נראה לאחר כשבועיים.

לכמה זמן זה מחזיק?

פעולת הבוטוקס או הדיספורט נשמרת לתקופה של בין שלושה עד שישה חודשים. היות וקיימת וריאביליות רבה בין אדם לאדם לא ניתן לצפות במדויק את אורך התקופה.

מה הם סיבוכי הזרקת בוטוקס?

כאשר החומר מוזרק ע"י רופא מומחה בתחום אחוז הסיבוכים הוא אפסי. מדובר בפעולה יחסית פשוטה ובריכוזי טוקסין נמוכים מאוד, כך שנזק גדול לא יכול להיגרם ע"י הרעלן עצמו. הסיבוך הנפוץ ביותר הוא צניחת עפעף עליון (פטוזיס), סיבוך אשר ניתן למניעה ע"י הכרות טובה של אנטומית שריר הפנים והאזורים מועדי הסיכון. במידה ונגרם פטוזיס הוא חולף באופן ספונטני לאחר מספר חודשים (בין 3-6).

בוטוקס רק לאסתטיקה הרפואית..?

השימוש בבוטוקס נכנס לשימוש רפואי בשנות ה 70 בעיקר לתיקון עין עצלה או פזילה, ובמהרה הפך לכלי מרכזי ונפוץ באסתטיקה הרפואית.
מעבר לכך, נעשה שימוש רב בטוקסין הבוטולינום ככלי לפתרון בעיות רפואיות שונות כגון הזעת יתר בבתי שחי או כפות ידיים, טיפול בברוקסיזם (חריקת שיניים) ועוד.
 

Tags:  בוטוקס דיספורט

צור קשר

ד"ר אורי וייסמן - רפואה אסתטית
החרש 16 נס ציונה
לקביעת תורים ופגישות יעוץ: 072-220-2787
מייל: info@orimd.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!

בוטוקס